Az épületek tervezett élettartama az az időtartam, amely alatt biztonságosan és funkciójának megfelelően használható marad jelentős szerkezeti problémák nélkül. Ennek hossza függ az építőanyagok minőségétől, jobb minőségű anyagok használata hosszabb elhasználódási időt és kevesebb karbantartási költséget eredményez, ami hosszú távon megtéríti a magasabb kezdeti költségeket. Lakóépületek általában 50, míg középületek és mérnöki létesítmények (pl. hidak) akár 100 év, vagy afeletti élettartamra tervezhetők. Ez főleg a teherhordó szerkezetek anyagait jelenti, az egyéb szakipari szerkezetek, (pl. hőszigetelő rendszerek) esetében gyakran jóval rövidebb, 15-30 év közötti élettartammal kell számolni.
Az Austrotherm Kft. 1990-es alapítása óta kiemelt hangsúlyt fektet a minőségbiztosításra, garantálva termékeinek hosszú távú minőségmegőrzését. Magyarországon ők voltak az elsők, akik 2016-ban megvizsgálták egy 25 évvel korábban beépített EPS terméket, amely még mindig megfelelt a gyártáskori követelményeknek. A szóban forgó épület a Győr-Révfalu városrészben, a Rónay Jácint utca 5-7. sz. alatt álló, a GYŐR-SZOL Zrt. tulajdonában lévő nyugdíjasház, amelynek homlokzati hőszigetelő rendszere 1991 óta eredeti állapotban van és állja az időjárás próbáit.
Idén, 2024-ben, elérte a 33 éves krisztusi kort, időszerűvé vált tehát, hogy ebben a neveztes korban újra megvizsgálják. A korbaeli dokumentumok tanúsága szerint (Magyarországon már az is ritka, hogy ezek megvannak) az építkezésre Austrotherm Kft. 1991. április 20-tól szállított 0,040 W/mK hővezetési tényezőjú hőszigetelő anyagot 12 cm vastagságban. Kiemelendő, hogy az épület szigetelését igencsak haladó szellemben tervezték, ugyanis olyan korban épült, amikor még nem voltak szigorú energetikai előírások, a szabvány csupán egy mai szemmel igencsak magas (0,7 W/m2K) hőátbocsátási tényező értéket ajánlott. Ezt egy 30 cm vastag, hőszigeteletlen vázkarámia fal is vidáman teljesítette, homlokzati hőszigetelő rendszer készítése pedig ha fel is merült, legfeljebb 3-5 cm vastagságban.
A mintavételezést a Jakab István és Társa Kft. munkatársai végezték 2024. március 7-én. A kézi bontással nyert mintáról eltávolították az idegen anyagokat (ragasztó, vakolat), majd 3 db szabványos próbatestet alakítottak ki. Ezeket 14 napig normál laboratóriumi körülmények között kondicionálták, majd 2024. március 22-én az Austrotherm kft. győri minőségellenőrző laboratóriumában megmérték a hővezetési tényezőjüket. A mérési eredmények hitelesítése érdekében a győri Széchenyi István Egyetem Építőanyag- és Szerkezetvizsgáló Laboratóriumában 2024. áprilsi 12-én szintén megmérték a minták hővezetési tényezőjét.
A vizsgálatok alapján megállapítható, hogy az 1991-ben gyárott EPS minták átlagos hővezetési tényezője 33 év üzemi idő után 0,03757 W/mK. Ez 6,1%-kal jobb az eredeti termékkatalógus szerinti értéknél, sőt, 1,1%-kal túlteljesíti a mai 0,038 W/mK követelményt is. Mindez azt jelenti, hogy az épület tulajdonosai 33 éven keresztül 6,1%-kal több energiát takarítottak meg, mint amennyit eredetileg terveztek, vagyis azzal, hogy az Austrotherm Kft. minőségi termékét választották, 2 év teljes fűtési energiafogyasztását spórolták meg
A Magyarországon egyedülálló 33 éves vizsgálat eredménye alátámasztja az Austrotherm minőségi törekvésének sikerességét, ugyanis termékük még 33 év után is (vagyis a a legtöbb szakirodalom szerint az élettartama lejártával) képes funkcióját ellátni, sőt, akkori és mai mércével is túlteljesíti a hivatalos dokumentumokban rögzített hőszigetelési követelményeket.